סרטוני אנימציה לעסקים

אי אפשר שלא להתאהב בסרטוני אנימציה. הדמויות המאוירות, הדימויים הססגוניים, התנועה על המסך. עסקים רבים כבר גילו שבעזרת סרטוני אנימציה הם יכולים לפשט רעיונות מורכבים, להסביר טכנולוגיות מתקדמות ולפנות היישר אל לבו של הצופה. סרטוני אנימציה לעסקים מאפשרים להעביר מסרים במהירות ובצורה חווייתית. כיצורים ויזואליים, בני אדם מחווטים לזכור סרטונים היטב, וסרטוני אנימציה נוטים להיחרט בזיכרון במיוחד.

אילו סוגי מסרים תוכלו להעביר בסרטוני אנימציה? כל דבר מ"פתחנו קליניקה חדשה" ועד "הוראות הפעלה למוצר חשמלי" – אנימציה היא אמצעי נהדר לשיווק של מגוון שירותים ומוצרים.

רוצים לעשות זאת נכון? לפניכם מספר טכניקות שישדרגו את הסרטונים שלכם ויהפכו את האנימציה לכלי שיווקי יעיל במיוחד עבורכם.

הדמות שכובשת את המסך
סרטוני אנימציה בדו-מימד הם פופולריים במיוחד בקרב מותגים ועסקים. היתרון של סרטוני דו-מימד הוא שהם מאפשרים ליהנות מהחופש והצבעוניות של סרטון אנימציה ולהישאר במסגרת של תקציב סביר. הדמויות המככבות בסרט משלבות עיצוב ייחודי ותנועה כדי למשוך את תשומת לב הצופים, ושילוב של צבעי המותג והשפה הויזואלית שלו כחלק מהסרטון תורמת להחייאת המסר. חשבו, לדוגמה, כמה קל להזדהות עם דמות חביבה המסבירה לילדים את החשיבות של צחצוח שיניים, או כזו שמתארת צעד אחר צעד את השימוש בשירות אלקטרוני חדש. זהו כוחה של האנימציה.

לשווק תוך כדי תנועה
סוג נפוץ ואפקטיבי נוסף של סרטוני אנימציה לעסקים הוא סרטי Motion Graphics ("גרפיקה בתנועה"). לרוב, טכניקה זו משמשת ליצירת סרטוני הסבר דינמיים העושים שימוש באיורים וטקסטים נעים כדי להעביר מסרים והסברים בצורה מעניינת ומושכת. כך ניתן להסביר, למשל, כיצד לבנות אתר אינטרנט, או לחלופין לנתח גרפים ממאגר נתונים (למשל מספר המצביעים בבחירות האחרונות). כלומר, באמצעות סרטוני motion graphics ניתן להפיח חיים בנתונים מספריים ועובדות יבשות ולהפוך אותן למידע מעניין וקל לעיבוד. פשוט תנו למספרים לדבר בעד עצמם…

מה חדש על הלוח
סוג שלישי ונפוץ במיוחד של סרטוני אנימציה לעסקים הוא טכניקת "הלוח הלבן", Whiteboard animation. אלה הם לכאורה סרטונים קלאסיים ופשוטים, אבל דווקא כאן הדקויות הן חיוניות להצלחה. כאן מדובר בדמויות, רקעים ואלמנטים המשורטטים על גבי מה שנראה כמו לוח לבן מחיק באמצעות טוש תוך כדי הסרטון. עולם הסרט נבנה תוך כדי תנועה, והמסרים מועברים בצורה בהירה ומושכת במיוחד. סרטוני לוח לבן בסיסיים הם פשוטים יחסית לביצוע, ולכן גם העלויות שלהם אינן גבוהות.

כשוידאו וגרפיקה נפגשים
כיום בולט גם בקולנוע החיבור בין אנשים אמיתיים לדמויות מונפשות, המייצרות יחדיו חוויית צפייה מיוחדת במינה. בסרטי תדמית, הפרזנטור האנושי מעניק לסרטון נופך ריאליסטי ומעורר הזדהות, בעוד שהאנימציה שמסביב משדרגת את הסרטון ומזקקת את המסרים שאותם הוא מעביר. למשל, בסרטון שעוסק בנתונים מספריים, אנימציה תאפשר להמחיש את המספרים האלה בגרפים דינאמיים או בכותרות נעות שמחיות את המידע והופכות אותו לקליט ומעניין יותר לצפייה.

כשמדובר בסרטוני אנימציה, חשוב לפנות לסטודיו המעסיק צוות מומחים שיוכלו לגבש יחד אתכם את האסטרטגיה הנכונה ולהוציא אותה לפועל על הצד הטוב ביותר. העבודה על הסרטון מתחילה בסיעור מוחות למציאת קונספט מקורי; כתיבת תסריט תוך התייחסות לסוג האנימציה המתאים ביותר למותג שלכם, לשירות, המוצר או המסר שתרצו להעביר בסרטון; הלאה לעיצוב שיפיח חיים בסיפור שנכתב; ולבסוף לאנימציה ועריכת פסקול כדי ליצור סרטון שמעורר רגש בצופים ומניע אותם לפעולה.

רוצים לשמוע עוד? אנחנו כאן כדי לעזור – פנו אלינו כדי לקבל פרטים על הפקת סרטון אנימציה לעסקים מקצועי ומלוטש שישאיר את המתחרים שלכם מאחור!

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
מוכנים להזיז עניינים?

תשאירו פרטים.
ניפגש, נדבר, נעשה סרט.

דרך מנחם בגין 150, תל אביב
03-5661911
studio@ankanimation.com

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
דילוג לתוכן