סרטון אנימציה – 6 השלבים של יצירת סרטון מנצח

אז החלטתם להפיק סרטון אנימציה שיווקי לחברה או לעסק שלכם. מצאתם סטודיו מקצועי שאתם מעוניינים לעבוד איתו ואתם מוכנים לצאת לדרך – אבל מה בעצם צפוי לכם בדרך הזו? מהו התהליך של יצירת סרטוני אנימציה?

היכרות עם שלבי תהליך ההפקה של הסרטון שלכם היא חיונית לעבודה פרודוקטיבית מול אנשי המקצוע שבחרתם, ותעזור לכם לדייק את התוצר שתקבלו ולשפר אותו עד למקסימום. אז כדי שתוכלו לבוא ערוכים, המשיכו לקרוא ולמדו מהם ששת השלבים של יצירת סרטון אנימציה שיווקי.

פיתוח קונספט

בשלב הראשון של יצירת הסרטון, אנשי הקריאייטיב של הסטודיו ישבו אתכם לפגישה וישאלו אתכם כמה שאלות חשובות על החברה שלכם, המוצר או השירות שאתם מציעים, המסרים שחשוב לכם להעביר ואופיו של הסרטון שתרצו לקבל. בשלב הזה גם תצפו יחד בסרטונים קיימים כדי לגבש סגנון ושפה ויזואלית לסרטון בהתאם להעדפות ולטעם שלכם. לאחר הפגישה, צוות הסטודיו יפתח את הקונספט לסרטון, שכולל את הסיפור והנראות שלו בקווים כלליים.

עכשיו אפשר לעבור לשלב הבא –

כתיבת התסריט

רוב סרטוני האנימציה מלווים בקריינות, המהווה אמצעי עיקרי להעברת המסרים של הסרטון לצד הדימויים שבו. השלב השני ביצירת סרטון אנימציה הוא כתיבת התסריט לקריינות, ובו התסריטאי/ת מזקקים את המסרים העיקריים שצריכים לעבור בו וכותבים אותם כטקסט שקל להבין ולעבד בשמיעה בלבד. לפעמים, כחלק מהתסריט, ייכתבו גם הדימויים שייראו על המסך – הסיפור החזותי שהוא מספר. לאחר שהתסריט נכתב ואושר על ידיכם, אפשר להתקדם לשלב העיצוב.

עיצוב Look and Feel

בשלב הזה יעוצבו כמה פריימים בודדים מתוך הסרטון, וזאת על מנת לגבש סופית את השפה החזותית הייחודית שלו. העיצוב יתבסס לעתים קרובות על שפת המותג של החברה המשווקת על מנת לשמור על אחידות וייתן טעימה ראשונה מהסיפור שמספר הסרטון. כאן יעוצבו הדמויות, הסביבות, הכותרות (במידה וישנן) ואלמנטים נוספים המופיעים בפריים ותורמים לסיפור ולסגנון הכללי.

עיצוב סטוריבורד

לאחר אישור ה-Look and Feel, אפשר להתקדם לשלב הבא של יצירת סרטון האנימציה והוא עיצוב הסטוריבורד. הסטוריבורד הוא למעשה מצגת שקופיות, כאשר כל שקופית מייצגת פריים עיקרי בסרטון – פעולה חדשה של הדמות, סביבה שונה או כל שינוי מהותי אחר. הסטוריבורד מעניק תמונה מלאה למדי של הסיפור של הסרטון, ומאפשר לראות את מהלך הדברים בצורה ברורה. בנוסף, זהו השלב בו מדייקים את העיצוב של הסרטון עד לפרטים הקטנים ביותר, כך שבשלב האנימציה אפשר יהיה להתמקד בעיקר בתנועה ובמעברים.

אנימציה

אחרי שהסטוריבורד מוכן ומאושר, אפשר להגיע לשלב הסופי של יצירת סרטון אנימציה – ההנפשה עצמה. בשלב הזה האנימטור/ית ייקחו את הפריימים שעוצבו בשלב הסטוריבורד ויפיחו בהם חיים באמצעות הנפשה של הדמויות, הסביבה ואלמנטים נוספים בפריים. כמו בעיצוב, ישנם גם סגנונות רבים ושונים של אנימציה, שמשפיעים מאוד על הנראות הסופית של הסרטון ועל הרגש שהוא מעורר. בכל מקרה, אנימציה היא תהליך מורכב הדורש זמן ומיומנות, וככל שיש יותר משניהם כך התוצאה הסופית תהיה מלוטשת ומקצועית יותר.

עריכת פסקול

הסרטון מוכן ועומד, מעוצב ומונפש עד הפרט האחרון – כל מה שנשאר עכשיו הוא להוסיף את הפסקול, כלומר הקריינות, המוסיקה והאפקטים הקוליים. כפי שציינו בשלב התסריט, הקריינות היא חלק משמעותי בסרטון שמשפיע לא רק על הסגנון שלו אלא גם על היכולת להחזיק בתשומת לבם של הצופים ולהעביר להם את המסר במלואו. קריין או קריינית מקצועיים והקלטה איכותית הם חיוניים ליצירת סרטון אנימציה מוצלח, וכמובן שאין לזלזל לרגע בכוחה של המוסיקה לעורר רגש ולהפוך את הסרטון לחבילה השלמה והמוקפדת שהוא צריך להיות.

מזל טוב, יש לכם סרטון!

עשיתם את כל הדרך מקונספט ותסריט, לעיצוב וסטוריבורד, אנימציה ופסקול; יש לכם סרטון אנימציה – אחד האמצעים השיווקיים החזקים ביותר שקיימים כיום, ואתם נמצאים בדרך הנכונה להגדלת נראות המותג ומאגר הלקוחות שלכם. הפיצו אותו בערוצים הנכונים, ותראו את העסק שלכם גדל!

רוצים להמשיך לקרוא? הנה עוד פוסטים מעניינים:

 • 3622
 • סרטי תדמית לחברות B2B

סרטי תדמית לחברות B2B – איך ליצור סרטון מנצח כשגם הלקוח שלך הוא עסק

מאי 26th, 2019|0 Comments

במחשבה ראשונה, קל לטעות ולחשוב שסרטוני B2B, כלומר סרטונים שיווקיים שפונים לקהל עסקי, הם שונים מהותית מסרטוני B2C – ולא לטובה. אחרי הכל, האנשים שצופים בסרטון במסגרת העבודה שלהם הם מוכווני מטרה יותר, [...]

 • 3562
 • סרטים_טכנולוגיים

6 סיבות לכך שכל חברת הייטק צריכה להשקיע בסרטונים שיווקיים

אפריל 28th, 2019|0 Comments

נכון לשנת 2019, אין ספק ששיווק בוידאו הוא כלי רב עוצמה שכמעט כל מותג יכול להרוויח מהיישום שלו. האפקטיביות של סרטוני וידאו שיווקיים מוכחת פעם אחר פעם, כאשר הסטטיסטיקות החיוביות ממשיכות לזרום מדי [...]

 • 3503
 • מקצועי-או-עצמאי-שער

וידאו שיווקי – מתי להפיק אותו לבד, ומתי לפנות לאנשי מקצוע?

מרץ 24th, 2019|0 Comments

עולם המדיה הדיגיטלית הולך ונעשה חזותי יותר מדי שנה, ותכני הווידאו והתמונה תופסים נתח גדול יותר מעוגת התוכן האינטרנטי ביחס לתוכן הכתוב. היום, מותגים קטנים כגדולים נדרשים לייצר תכני וידאו בקצב מהיר מאי [...]

 • 3464
 • וידאו_או_אנימציה

וידאו או אנימציה – מה נכון לסרט התדמית שלכם?

ינואר 10th, 2019|0 Comments

בדקתם, חקרתם, פיניתם מקום בתקציב ואתם מוכנים לצאת לדרך ולהפיק את הסרטון השיווקי שלכם. אבל רגע לפני שאתם מסתערים קדימה, יש החלטה מאוד מהותית שעליכם לקבל – האם הסרטון יהיה בוידאו או באנימציה? מעבר [...]

 • 3331
 • הנעה_וידאו

הנעות לפעולה בוידאו: איך לסיים את סרטון התדמית שלכם בנוקאאוט

אוקטובר 18th, 2018|0 Comments

הפקתם סרט תדמית מבריק, שמצליח ללכוד את תשומת לבם של צופים רבים ולהחזיק בה לאורך הסרטון כולו ועד לשניה האחרונה. ללא כל ספק, זהו כבר הישג שראוי להתגאות בו - אבל עכשיו מגיע המבחן [...]

 • 3247
 • הומור-סרטונים-שיווקיים

צחוקים וזה: איך להשתמש נכון בהומור בסרטונים שיווקיים

יולי 5th, 2018|0 Comments

סרטון מצחיק יכול לשבור חומות ולמוטט מגננות, ליצור קרבה תוך רגעים בודדים ואפילו לגרום לצופים בו להפיץ אותו הלאה לחברים ולמכרים שלהם. אבל כמו שכל קומיקאי יודע, להצחיק זה לא קל בכלל – והדבר [...]