דרכים מקוריות להפקת סרטוני How To

הילדה שלי רק בת 8 ולאחרונה התמכרה לסרטוני How to של יצירה. מדובר באחד הפורמטים הפופולריים ביותר כיום ברשת.

לפי Think With Google, נפח החיפוש של ביטויי how-to ביוטיוב גדל בלא פחות מ-70% מדי שנה, ויותר מ-100 מיליון שעות צפייה של סרטונים מסוג זה נרשמו במהלך השנים האחרונות.

בעידן שבו המדיה הדיגיטלית כבר מזמן החליפה את המדריכים הכתובים, הפופולריות הזו מובנת לגמרי: כשהם במיטבם, הסרטונים לא רק מלמדים איך לפתור בעיות יום יומיות ובזמן קצר, אלא גם מספקים לצופה את הפן הבידורי.

ניתן להציג מגוון רחב של נושאים ותכנים באמצעות סרטי הדרכה כאלה, כך שאפשר לפנות לקהל בכל גיל, מין, תרבות או תחום עניין. לכן מותגים רבים, מענקים כמו קוקה קולה ועד לעסקים קטנים כמו הקוסמטיקאית השכונתית משתמשים בפורמט על מנת לקדם את עצמם ברשת לקהלים מגוונים. בגלל שהם יכולים להעניק ערך מוסף לקהל שלהם, יש להם פוטנציאל להפוך לויראליים, מה גם שהצופים יעדיפו את המוצר המדובר על פני האחרים בשל החיבור הרגשי שנוצר עמו בצפיה בסרטון. מדובר בהחלט בכלי מעולה לשיווק העסק, מוצר או המותג שלכם.

רוב הסרטים בפורמט "איך ל-" הם בעלי מבנה זהה –  סרטון הדרכה פשוט בסגנון Do It Yourself המסביר איך לבצע פעולות מסוימות, באמצעות שלבים מובנים ובציון החומרים הנדרשים. אתם כבר מכירים את זה – "שלב ראשון – עשה כך וכך… שלב שני…" וכן הלאה. אבל זוהי הבחירה המובנת מאליה. אז איך אפשר להיות מקוריים? ריכזנו לכם כמה רעיונות שהשתמשנו בהם בעצמנו כאן בסטודיו:

  • במקום חומרים ופעולות ממשיות, אפשר לנצל את הפורמט כדי לדבר על יתרונות המוצר כשלבי פעולה של המשתמשים בו, למשל בסרטון תדמיתי שהפקנו עבור חברת Kramer שמייצרת פתרונות ציוד קצה הצגנו את יתרונות המוצר כשלבים לבחירת ציוד הקצה המתאים ביותר לעסק שלכם.

  • ניתן לשנות את מבנה הפורמט "ממתכון לעוגה" ל"10 פעולות שלא כדאי לעשות כדי" – זו היא דרך קלה והומוריסטית להנגיש נושא מסוים, לדוגמה "10 דברים שלא כדאי להגיד לבוס שלך".
  • כמו בסעיף הקודם, רק הפוך – 10 דברים לעשות בשביל להשיג מטרה מסוימת – סרטי הדרכה המתאימים בד"כ לנושאים רוחניים או צמיחה אישית; אלו מציגים רשימת צעדים אשר יביאו אתכם להשגת המטרה, כמו "10 שלבים שיהפכו אותך לגורו".
  • סרטי הטיפים המופרכים אך השימושיים – סרטוני הדרכה העוסקים בנושאים חסרי הגיון ומשעשעים אך אלה יוצרים הרבה סקרנות ועניין, למשל כמו שימוש בוודקה להסרת ריח רע מהנעליים.

אז החלטתם להפיק סרטון וגיליתם שזה לא ממש פשוט למצוא רעיונות לביצוע. איפה אפשר למצוא השראה לסרטוני How to? הנה כמה אתרים:

  1. אתר lifehack.org מאגד מגוון תוכן במבנה של הפורמט הנ"ל.
  2. ערוץ היוטיוב של Crazy Russian Hacker עם כמעט 10 מיליון עוקבים מציג נושאים מופרכים בדרך משעשעת.
  3. באתר pinterest.com תוכלו למצוא מדריכי How to לכל תחום אפשרי עם תמונות להמחשה שיתנו השראה ליצירת הסרטון.

לסיכום, מאחלים לכם ליצור סרטוני How to ייחודיים אשר משרתים את הצרכים השיווקיים שלכם כך שתתפסו כמה שיותר קהל.

בהצלחה!

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
מוכנים להזיז עניינים?

תשאירו פרטים.
ניפגש, נדבר, נעשה סרט.

דרך מנחם בגין 150, תל אביב
03-5661911
studio@ankanimation.com

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
דילוג לתוכן