6 סיבות לכך שכל חברת הייטק צריכה להשקיע בסרטונים שיווקיים

נכון לשנת 2019, אין ספק ששיווק בוידאו הוא כלי רב עוצמה שכמעט כל מותג יכול להרוויח מהיישום שלו. האפקטיביות של סרטוני וידאו שיווקיים מוכחת פעם אחר פעם, כאשר הסטטיסטיקות החיוביות ממשיכות לזרום מדי שנה ולאשר כי הוידאו השיווקי לא הולך לשום מקום, ולהיפך – הוא רק הולך ומתחזק.

בכתבה הזו בחרנו להתייחס באופן ממוקד דווקא לחברות טכנולוגיות, שכן במסגרת הניסיון שצברנו בעבודה עם חברות הייטק מכל הסוגים והגדלים התוודענו פעם אחר פעם לכוחם הרב של הוידאו והאנימציה ספציפית בשיווק של מוצרים ושירותים טכנולוגיים.

הבסיס של השידוך המוצלח בין מותגים טכנולוגיים לבין סרטוני וידאו ואנימציה טמון בכך שסרטונים אלה מאפשרים להפוך מוצרים ושירותים מופשטים למשהו מוחשי יותר, ובכך מעניקים להם צורה ואופי והופכים אותם למשהו שאפשר לראות ולדמיין. כך אפשר להסביר אותם בצורה ברורה יותר, לספק ללקוחות הזדמנות לחוויה מוחשית יותר ולעורר אצלם רגש והזדהות, מרכיב הכרחי בדרך לכל החלטת רכישה.

המשיכו לקרוא וקבלו הסברים מפורטים על כמה מהדרכים הטובות ביותר לרתום את כוחו של הוידאו השיווקי לטובת המותג הטכנולוגי שלכם.

1 – אפשר לפשט רעיונות מורכבים, ומהר

בין אם הלקוח שלכם שייך לדרג מקבלי ההחלטות בחברה גדולה, בין אם הוא משקיע שיכול להזניק את הסטארט אפ שלכם קדימה ובין אם מדובר במשתמש הקצה של המוצר שלכם, הזמן שעומד לרשותכם כדי להסביר להם את היתרון הייחודי של המוצר שלכם הוא קצוב ביותר. כולם עסוקים, כולם מותקפים בפניות ובהצעות מכירה מכל עבר ולאף אחד אין סבלנות וקשב להסברים ארוכים ומפותלים.

וזהו רק חלק מהסיפור, שכן מוצרים ושירותים טכנולוגיים נוטים להיות בעלי רמת מורכבות גבוהה, וככל שהם חדשניים ופורצי דרך יותר כך קשה יותר להסביר אותם בפשטות ובתמציתיות לגורמים חיצוניים. בנוסף, מאחר ולעתים קרובות לא מדובר במוצר פיזי שאפשר לראות או למשש (אלא למשל בתוכנה או בפלטפורמה), הקושי להסביר מה הוא ומה בדיוק הוא עושה גובר עוד יותר.

עם זאת, כדי למכור את המוצר ללקוח או כדי לגייס משקיע, אתם חייבים קודם כל לשכנע אותם שמה שמה שיש לכם ביד הוא ראוי להשקעה שלהם; וכאן נכנסים לתמונה סרטוני וידאו – ובעיקר אנימציה.

אנימציה מאפשרת חופש בחירה עצום בכל מה שקשור ליצירת דימויים. אין גבול כמעט למה שנוכל להעלות על הדף (או לשם הדיוק, על מסך המחשב), וזה מאפשר לנו ליצור מטאפורות פשוטות, ברורות ומשכנעות שיעבירו בצורה אינטואיטיבית וקלה לתפיסה ולעיבוד את היתרונות של המוצר שבמרכז הסרט, מורכב ככל שיהיה.

קחו לדוגמה את הסרטון הזה שיצרנו עבור חברת הסטארט אפ טיפיגו, שפיתחה מוצר מורכב מתחום הטכנולוגיה הפיננסית. המורכבות כאן היא כפולה – מצד אחד מושגים מעולם הכלכלה, מצד שני חדשנות טכנולוגית, והכל צריך לעבור בפחות מדקה וחצי. כאן, ההסברים התמציתיים של הקריינות מצטרפים למטאפורות ויזואליות שנבחרו בקפידה ויחדיו הם מעבירים את המסרים העיקריים והחשובים אודות התועלות של המוצר בצורה ברורה, משכנעת ונעימה לצפייה:

2 – להעניק למותג נופך אנושי בעזרת סיפור

מוצרים טכנולוגיים מופשטים עלולים בקלות להיתפס על ידי הלקוחות באופן בלתי מודע כקרים ומנוכרים, ובכך לחבל באחד הכלים העוצמתיים ביותר שיש ברשותנו בכל ערוץ שיווקי – הפניה לרגש האנושי.

סרטון תדמית בוידאו או אנימציה הוא הזדמנות נפלאה לשלב את המוצר שלכם בתוך סיפור קצר ומעניין, שמבהיר היטב את הצורך עליו עונה המוצר ואת הפתרון הייחודי שהוא מציע תוך כדי שהוא מעניק למותג שלכם ולמוצר עצמו פן אנושי שהחיבור אליו הוא רגשי ואינטואיטיבי.

הסיפור יכול להיות מובל על ידי דמות שתייצג לצורך העניין את הלקוח שלכם ואת המסע שלו עם המוצר, או שהוא יכול להיות סיפור חזותי שבו הקריינות מקבלת תפקיד פרקטי יותר והדימויים המשתנים הם אלה שבונים את העלילה והרגש.

לדוגמה, הסרטון ההומוריסטי והחביב הזה של חברת סיגייט מציג את הכונן הקשיח שלה דרך סיפור קצר ופשוט על שני אנשי מקצוע בתחום הוידאו, ונותן אימפקט רגשי למוצר שהיה בקלות יכול להיתפס כתפל ומשעמם:

3 – להראות ולא רק לספר

לפעמים הדרך הטובה ביותר לספר את הסיפור של המוצר שלכם הוא פשוט להראות איך הוא עובד. אם יש לכם מוצר מוחשי, סרטון מוצר שמדגים את השימוש בו בצורה בהירה ואטרקטיבית יכול להיות בדיוק הדבר שלקוחות פוטנציאליים צריכים כדי לפתח אמון בכם ובהצעה שלכם ולהתקדם לעבר ביצוע הרכישה. גם אם המוצר שלכם הוא תוכנה או פלטפורמה, תוכלו לשלב צילומי מסך שלהם במסגרת סרטון וידאו או אנימציה ולהשתמש בממשק שפיתחתם בעמל רב כדי להמחיש לצופים מה המוצר שלכם עושה ואיך בדיוק זה קורה ברמת התפעול היומיומי.

4 – להפוך מידע יבש לדינמי ומעניין

הצגה מקיפה ומשכנעת של מוצרים טכנולוגיים דורשת לעתים בין השאר שיתוף של נתונים סטיסטיים, גרפים ומידע מספרי, שעל אף חשיבותם הרבה נוטים להיות משעממים למדי וקשים לעיבוד.

החדשות המצוינות הן שגם אם אתם חייבים להעביר מידע מהסוג הזה כחלק מהסרטון שלכם, אנימציה אינפוגרפית היא דרך יוצאת מן הכלל לעשות זאת בצורה דינמית, מעניינת וקלילה שהצופים שלכם (ע"ע הלקוחות או המשקיעים הפוטנציאליים שלכם) יוכלו להבין, ולא פחות חשוב מכך – לזכור, בקלות.

קחו לדוגמה את הסרטון הזה שיצרנו עבור IBM. לקראת דקה 01:10 הסרטון מתחיל להציג כמה נתונים מספריים, אבל מכיוון שהוא עושה זאת במסגרת עולם הדימויים שיצרנו (חלליות) ותוך שימוש מושכל בתנועה ובצבע, המידע עובר בצורה חלקה, בולטת וזכירה במיוחד.

5 – לתת ללקוחות הקיימים לדבר בשבילכם

כפי שציינו קודם לכן, הלקוחות שלכם מוצפים בהצעות מכל עבר, חלקן אמינות יותר וחלקן פחות. אחת הדרכים הידועות והטובות ביותר לבסס אמינות היא דרך המלצות חמות של לקוחות קיימים, ואם אפשר שיהיו מותגים גדולים ומוכרים – אפילו יותר טוב.

אין לזלזל בשילוב של ציטוטים כתובים המנוסחים היטב בדף הבית של החברה, אבל סרטון וידאו קצר שבו לקוח מרוצה מתאר את המוצר או השירות שלכם מנקודת המבט שלו, מסביר את הצרכים שעליהם הוא עונה ומתאר את הבעיות שהמוצר פתר עבורו תוך שהוא מביע את שביעות רצונו מהעבודה אתכם – שווה את משקלו בזהב.

סרטוני טסטימוניאלס (עדויות של לקוחות מרוצים) פועלים בשני מישורים מקבילים ומועילים במיוחד: הראשון חוזר לאותו פן אנושי רגשי שנחוץ כל כך בכל מסר שיווקי, בכל מדיום- כל הזדמנות להצמיד למותג שלכם פנים אנושיות היא כזו שכדאי לנצל כדי להגביר את הקשר הרגשי של הצופים למוצר ולמותג שלכם.

ובמישור השני, לקוחות קיימים ומרוצים מעוררים הזדהות באופן מיידי מצד לקוחות פוטנציאליים, שכן הם עומדים באותו הצד של המתרס עמם. אם תבחרו בקפידה את סיפורי הלקוחות שלכם, יש סיכוי מצוין שהאתגרים שהם יתארו יהיו מוכרים ללקוחות פוטנציאליים רבים אחרים, וגם הדרך בה הפתרון שלכם עזר להם להתגבר על הבעיה תישמע להם הגיונית. וכמובן, תמיד אפשר לשלב ולהראות את אותם הלקוחות עושים שימוש במוצר שלכם, ולהפיק ערך כפול מסרטון אחד.

בדוגמה הבאה, חברת ההפקות האהובה עלינו, סנדוויץ' וידאו, מעניקה "טוויסט" מעניין לסרטון הטסטימוניאל כשהצוות של סנדוויץ' עצמה מספר איך התמכר לשימוש בפלטפורמת הצ'ט הארגוני Slack לאחר שאלה פנו אליהם כדי להפיק סרטון שיווקי:

6 – להדריך משתמשים ולעזור להם בפתרון בעיות

יישום אפקטיבי נוסף של סרטוני וידאו ואנימציה הוא סרטי הדגמה ופתרון בעיות, שיותר ויותר חברות עושים בהם שימוש כדי לסייע בידי הלקוחות שלהם למצוא את דרכם במערכת באופן עצמאי.

במקום לקרוא מדריכים טקסטואליים ארוכים, אפשר ללמוד את השימוש בתוכנה או במוצר חדשים בצורה קלה ואינטואיטיבית דרך סרטון קצר, ואף לפתור תקלות נפוצות מבלי ליצור קשר עם מחלקת התמיכה הטכנית. לקוחות נוטים להעריך מותגים שמשקיעים בהם גם לאחר שביצעו את הקניה, ולהחזיר טובה באמצעות המלצות מפה לאוזן שמביאות לידים חדשים.

כפי שראינו כאן, סרטוני וידאו יכולים להיות כלים רבי עוצמה בידיהם של מותגים טכנולוגיים בכל שלב של תהליך הקניה, גם לאחר שהרכישה הושלמה. דווקא בתחומים טכנולוגיים, בהם מדובר לעתים קרובות במוצרים מופשטים, היכולת של סרטונים להפוך את המופשט למוחשי ולספר סיפור מעורר רגש סביב מוצר פרקטי שמאופיין ברמת מורכבות גבוהה היא יקרת ערך במיוחד.

בא לכם להמשיך לקרוא? הנה עוד פוסטים מעניינים:

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
מוכנים להזיז עניינים?

תשאירו פרטים.
ניפגש, נדבר, נעשה סרט.

דרך מנחם בגין 150, תל אביב
03-5661911
studio@ankanimation.com

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
דילוג לתוכן