שיווק מוצרים טכנולוגיים ב-3 שפות

שלב המכירה של מוצר IT מגיע לאחר חודשים ארוכים של עבודה קשה; החל משלב הרעיון, דרך הפיתוח ועד להתאמה ללקוח ספציפי. כך תשווקו אותו נכון:

 

  1. לדבר בשפה גבוהה (High Level)

הפקת סרטון תדמית למוצר שלכם היא חלק חשוב בהצגת הרעיון שעומד מאחוריו. זה הזמן להשקיע בתסריט מושחז וממוקד המעביר בצורה הטובה ביותר את ה-USP שלו (מה מבדל אותו מול מוצרים אחרים), את חוויית המשתמש ואת הדרך הקלה לפתרון הבעיה.

לרוב המוצרים הטכנולוגיים יש המון פיצ'רים. בסרטון תדמית חשוב להתמקד רק בפיצ'ר ספציפי ולא לרדת יותר מדי לפרטים.

הקפידו לעטוף את המוצר באריזה שיווקית חדשנית עם כמה שפחות פרטים טכניים ויותר הקבלות מהעולם האמיתי. ויז'ואלים יוצאי דופן יעזרו לכם להרשים, לעורר הזדהות ולגרום לכך שהצופה/הלקוח הפוטנציאלי יישאר אתכם מהשנייה הראשונה של הסרט ועד סופו.

 

  1. לדבר בשפה מקצועית

אז יש לכם סרטון תדמית שמדגיש פן אחד במוצר, אבל מה עם כל ה-Flow?

Use Case (תרחיש שימוש) מורכב מרצף של אירועים, ותפקידו לתאר כיצד המערכת של המוצר מתקשרת עם המשתמשים כדי להשיג יעד או פונקציה מסוימת, תוך הצגת שרשור התהליך.

בכדי להגיע לאנשי מקצוע ולקהל היעד של המוצר, מומלץ להפיק סרטון Use Case קצר המתאר את הפונקציונאליות של המוצר שלכם באמצעות סיפור עם דמויות שמצליחות להשלים תהליך או לפתור בעיה ספציפית בזמן קצר.

בסרטון מסוג זה אין צורך להראות את המסכים האמיתיים של המערכת מכיוון שהם כוללים הרבה פרטים קטנים שלא נקלטים בסרטון מהיר.

בחרו רק את הפונקציות החשובות של המוצר, והציגו אותן כסיפור תוך שימוש באינפוגרפיקה ומסכים סכמתיים.

 

  1. לדבר בשפה פשוטה

כאשר המוצר כבר קיים, נבדק, עובד ונמכר, יש צורך בסרטון Demo על מנת להסביר למשתמשים איך הוא פועל. סרטון דמו יציג את המסכים של המערכת וידגים את הפונקציונליות המרכזית בכל מסך.

ניתן להפיק סרטון כזה בתהליך פשוט של צילומי מסך וקריינות אך מומלץ להשקיע יותר ולהעניק לו נופח שיווקי ואטרקטיבי באמצעות שימוש באנימציה.

למה להשקיע? מכיוון שתפקידו של ה"דמו" הוא לשרת את אנשי המכירות שלכם גם בזמן המכירה וגם כרקע לפגישה עם לקוח פוטנציאלי.

תהליך העבודה על סרטון דמו מצריך קודם איסוף של כל צילומי המסכים וסידורם לפי זרימת התהליך בפועל. ברגע שיש את הבסיס, אפשר לצאת לדרך.

לסיכום: בקידום מוצרים טכנולוגיים, חשוב שלמוצר שלכם יהיה KIT שיווקי הכולל תוצרים מקצועיים ואלגנטיים שיעזרו לכם בהעברת המסרים. גם אם הפקתם סרטונים בעבר, רצוי מדי פעם לרענן אותם כך שיתממשקו עם תהליכים חדשים שקורים גם אצלכם וגם אצל הצרכן הסופי.

בהצלחה!

  • 3622
  • סרטי תדמית לחברות B2B

סרטי תדמית לחברות B2B – איך ליצור סרטון מנצח כשגם הלקוח שלך הוא עסק

מאי 26th, 2019|0 Comments

במחשבה ראשונה, קל לטעות ולחשוב שסרטוני B2B, כלומר סרטונים שיווקיים שפונים לקהל עסקי, הם שונים מהותית מסרטוני B2C – ולא לטובה. אחרי הכל, האנשים שצופים בסרטון במסגרת העבודה שלהם הם מוכווני מטרה יותר, [...]

  • 3562
  • סרטים_טכנולוגיים

6 סיבות לכך שכל חברת הייטק צריכה להשקיע בסרטונים שיווקיים

אפריל 28th, 2019|0 Comments

נכון לשנת 2019, אין ספק ששיווק בוידאו הוא כלי רב עוצמה שכמעט כל מותג יכול להרוויח מהיישום שלו. האפקטיביות של סרטוני וידאו שיווקיים מוכחת פעם אחר פעם, כאשר הסטטיסטיקות החיוביות ממשיכות לזרום מדי [...]

  • 3503
  • מקצועי-או-עצמאי-שער

וידאו שיווקי – מתי להפיק אותו לבד, ומתי לפנות לאנשי מקצוע?

מרץ 24th, 2019|0 Comments

עולם המדיה הדיגיטלית הולך ונעשה חזותי יותר מדי שנה, ותכני הווידאו והתמונה תופסים נתח גדול יותר מעוגת התוכן האינטרנטי ביחס לתוכן הכתוב. היום, מותגים קטנים כגדולים נדרשים לייצר תכני וידאו בקצב מהיר מאי [...]