שיווק מוצרים טכנולוגיים ב-3 שפות

שיווק מוצרים טכנולוגיים ב-3 שפות

שלב המכירה של מוצר IT מגיע לאחר חודשים ארוכים של עבודה קשה; החל משלב הרעיון, דרך הפיתוח ועד להתאמה ללקוח ספציפי. כך תשווקו אותו נכון:

 

  1. לדבר בשפה גבוהה (High Level)

הפקת סרטון תדמית למוצר שלכם היא חלק חשוב בהצגת הרעיון שעומד מאחוריו. זה הזמן להשקיע בתסריט מושחז וממוקד המעביר בצורה הטובה ביותר את ה-USP שלו (מה מבדל אותו מול מוצרים אחרים), את חוויית המשתמש ואת הדרך הקלה לפתרון הבעיה.

לרוב המוצרים הטכנולוגיים יש המון פיצ'רים. בסרטון תדמית חשוב להתמקד רק בפיצ'ר ספציפי ולא לרדת יותר מדי לפרטים.

הקפידו לעטוף את המוצר באריזה שיווקית חדשנית עם כמה שפחות פרטים טכניים ויותר הקבלות מהעולם האמיתי. ויז'ואלים יוצאי דופן יעזרו לכם להרשים, לעורר הזדהות ולגרום לכך שהצופה/הלקוח הפוטנציאלי יישאר אתכם מהשנייה הראשונה של הסרט ועד סופו.

 

  1. לדבר בשפה מקצועית

אז יש לכם סרטון תדמית שמדגיש פן אחד במוצר, אבל מה עם כל ה-Flow?

Use Case (תרחיש שימוש) מורכב מרצף של אירועים, ותפקידו לתאר כיצד המערכת של המוצר מתקשרת עם המשתמשים כדי להשיג יעד או פונקציה מסוימת, תוך הצגת שרשור התהליך.

בכדי להגיע לאנשי מקצוע ולקהל היעד של המוצר, מומלץ להפיק סרטון Use Case קצר המתאר את הפונקציונאליות של המוצר שלכם באמצעות סיפור עם דמויות שמצליחות להשלים תהליך או לפתור בעיה ספציפית בזמן קצר.

בסרטון מסוג זה אין צורך להראות את המסכים האמיתיים של המערכת מכיוון שהם כוללים הרבה פרטים קטנים שלא נקלטים בסרטון מהיר.

בחרו רק את הפונקציות החשובות של המוצר, והציגו אותן כסיפור תוך שימוש באינפוגרפיקה ומסכים סכמתיים.

 

  1. לדבר בשפה פשוטה

כאשר המוצר כבר קיים, נבדק, עובד ונמכר, יש צורך בסרטון Demo על מנת להסביר למשתמשים איך הוא פועל. סרטון דמו יציג את המסכים של המערכת וידגים את הפונקציונליות המרכזית בכל מסך.

ניתן להפיק סרטון כזה בתהליך פשוט של צילומי מסך וקריינות אך מומלץ להשקיע יותר ולהעניק לו נופח שיווקי ואטרקטיבי באמצעות שימוש באנימציה.

למה להשקיע? מכיוון שתפקידו של ה"דמו" הוא לשרת את אנשי המכירות שלכם גם בזמן המכירה וגם כרקע לפגישה עם לקוח פוטנציאלי.

תהליך העבודה על סרטון דמו מצריך קודם איסוף של כל צילומי המסכים וסידורם לפי זרימת התהליך בפועל. ברגע שיש את הבסיס, אפשר לצאת לדרך.

לסיכום: בקידום מוצרים טכנולוגיים, חשוב שלמוצר שלכם יהיה KIT שיווקי הכולל תוצרים מקצועיים ואלגנטיים שיעזרו לכם בהעברת המסרים. גם אם הפקתם סרטונים בעבר, רצוי מדי פעם לרענן אותם כך שיתממשקו עם תהליכים חדשים שקורים גם אצלכם וגם אצל הצרכן הסופי.

בהצלחה!

  • וידאו_או_אנימציה

וידאו או אנימציה – מה נכון לסרט התדמית שלכם?

ינואר 10th, 2019|0 Comments

בדקתם, חקרתם, פיניתם מקום בתקציב ואתם מוכנים לצאת לדרך ולהפיק את הסרטון השיווקי שלכם. אבל רגע לפני שאתם מסתערים קדימה, יש החלטה מאוד מהותית שעליכם לקבל – האם הסרטון יהיה בוידאו או באנימציה? מעבר [...]

  • הנעה_וידאו

הנעות לפעולה בוידאו: איך לסיים את סרטון התדמית שלכם בנוקאאוט

אוקטובר 18th, 2018|0 Comments

הפקתם סרטון תדמית מבריק, שמצליח ללכוד את תשומת לבם של צופים רבים ולהחזיק בה לאורך הסרטון כולו ועד לשניה האחרונה. ללא כל ספק, זהו כבר הישג שראוי להתגאות בו - אבל עכשיו מגיע המבחן [...]

  • הומור-סרטונים-שיווקיים

צחוקים וזה: איך להשתמש נכון בהומור בסרטונים שיווקיים

יולי 5th, 2018|0 Comments

סרטון מצחיק יכול לשבור חומות ולמוטט מגננות, ליצור קרבה תוך רגעים בודדים ואפילו לגרום לצופים בו להפיץ אותו הלאה לחברים ולמכרים שלהם. אבל כמו שכל קומיקאי יודע, להצחיק זה לא קל בכלל – והדבר [...]

By | 2017-10-10T13:57:22+00:00 ינואר 16th, 2017|DIY עשה סרטון בעצמך|0 Comments