מפיקים סרט באמצעות אתר פייבר? כך תעשו זאת נכון

כיום, סרטי הווידאו והאנימציה הם אמצעי השיווק המקובלים והמבוקשים ביותר. השימושים הנעשים בהם נרחבים מאוד: סרטי תדמית של עסקים, פרסומות למוצרים, מצגות הסברה, סרטים לכנסים ותערוכות, וסרטים לקמפיינים ברשתות חברתיות.

כאשר יש תקציב שיווק נכבד, עובדים מול ספק אחד שמכירים היטב; אך לעתים נדרשים להפיק סרטים בתקציבים נמוכים. אנחנו פה כדי להגיד לכם – זה אפשרי!

הפקת סרטון לעסק בעזרת אתר FIVERR

אתר פיבר פותח בפניכם אפשרויות חדשות בתהליך הפקת סרט לכל צורך שהוא. מלבד העלויות הנמוכות תוכלו למצוא גם היצע גדול מאוד של בעלי מקצוע כישרוניים ויצירתיים שעובדים מסביב לשעון, שימוש בטכנולוגיות שונות והיצע של שירותים המאפשר לכם להתמודד עם המורכבות של הפקת סרט שיווקי מתחילתו ועד סופו. אך לצד היתרונות הרבים ישנם גם חסרונות: האתר מחייב אתכם לעבוד בצורת תקשורת מוגבלת המסתכמת בהתכתבות; עליכם לעבוד מול ספקים שונים ולהוות החוליה המקשרת בניהם; כמו גם ישנה תלות בלוחות זמנים של הספקים.

בשביל ליהנות מהיתרונות של העבודה באמצעות אתר פייבר יש ללמוד איך להתנהל נכון מול הספקים השונים על מנת לצמצם את אי ההבנות ולקבל את התוצאות התואמות לדרישותיכם. אך לפני הכל, אולי כדאי להקדיש כמה מילים לבחירת הספקים. באתר תוכלו למצוא אלפי ספקים בקטגוריות שונות. חלקם של הספקים הם בעלי דירוג גבוה וביקורות חיוביות – אלו פעילים זמן רב באתר ויש להם שפע של לקוחות מרוצים, אך בדרך כלל הם העסוקים ביותר. לעומתם תוכלו למצוא ספקים שעדיין לא צברו ותק וביקורות חיוביות; יתכן שאלו הם אנשים כישרוניים מאוד, בעלי מוטיבציה רבה ורצון להצליח אך עדיין לא הצליחו להשיג דריסת דרך משמעותית באתר. בהחלט מומלץ לתת סיכוי גם למציעי שירותים חדשים באתר. חשוב לציין, היו זהירים כאשר מדובר במציעי שירותים אשר צברו ביקורות שליליות באופן סדרתי.

התנהלות מול ספקים באתר FIVERR

היות והתקשורת מול הספקים בפייבר מתנהלת אך ורק בהתכתבות, חשוב להקפיד על הדגשים הבאים:

  1. צרו קשר בטרם ביצוע הזמנה – לעולם אל תזמינו מבלי ליצור קשר עם מציע השירות בטרם ההזמנה, זהו מתכון לאסון. קראו היטב מה כולל השירות שהוא מציע- אם לא הכל ברור, שאלו את הספק. כמו כן, אם תרצו משהו שונה מהחבילה המוצעת בררו איתו האם זה אפשרי. חשוב שתסבירו לו מהי המטרה של הסרט, למשל האם זהו סרטון תדמית או סרט לגיוס כספים.
  2. בקשו דוגמאות – בשלב יצירת הקשר בטרם ההזמנה חשוב לבקש דוגמאות המוכיחות את היכולות של נותן השירותים ואת הסגנון שלו. יתכן שלמעצב יש עשרות המלצות אך סגנונו לא בהכרח מתאים לסרט מוצר שלכם ולהעדפותיכם.
  3. תאמו לוחות זמנים – אל תהיו בטוחים שכמה שיותר מהר זה הכי טוב; במקרים רבים מקובל לתת לספק יותר זמן מהמקובל על מנת שיוכל להקדיש יותר תשומת לב לאיכות העבודה ולא רק למהר לסיים בזמן. הפקת סרט לקמפיין באינטרנט היא דבר שמצריך זמן ומחשבה, לפחות אם רוצים סרט מקצועי.
  4. התנהלו בצורה מקצועית – הקפידו להתנהל בצורה מקצועית ומנומסת מול הספקים. במידה ואינכם מרוצים נסו להסביר מדוע ונסו לבקש שיבצע שינויים. גם פידבק חיובי על עבודה טובה הוא חשוב מאוד.
  5. אפיון העבודה – בכל הזמנה עליכם להסביר לספק מהן הציפיות שלכם ברמה המדויקת ביותר אשר תאפשר לו להכין את העבודה לפי הרצונות שלכם. אם לא תסבירו היטב למה אתם מצפים – אל תתלוננו שלא תקבלו את התוצאה המצופה.
  6. שינויים ותיקונים – במקרים מסוימים מתעורר צורך לבצע שינויים ותיקונים בסרטון שנעשה. רוב רובם של הספקים מאפשרים שינויים ללא שום בעיה, אך למען הסר ספק מומלץ להזכיר את הנושא ולבדוק מה המדיניות של אותו הספק לגבי התיקונים לפני ביצוע ההזמנה.
  7. זמן תגובה – האתר מציג לכם את זמן התגובה הממוצע של ספק השירות, חשוב לעבוד עם ספקים המגיבים מהר. זה מזרז את העניינים ומסייע לכם לדעת בדיוק היכן אתם עומדים עם כל ספק. הדבר חשוב במיוחד כאשר אתם עובדים עם מבחר ספקים במקביל וצרכים לעשות תיאומים ביניהם.
  8. זכויות יוצרים – כאשר אתם מזמינים עבודה מספק בפייבר חשוב להבהיר את עניין הזכויות על העבודה. תוכלו לשלם תוספת עלות קטנה לצורך שימוש מסחרי בעבודה, כך שתוכלו להבטיח לעצמכם את הזכויות ולא תסתכנו בתביעה (במידה ונדרש להפיץ את הסרטון ברשת).

לסיכום, אתר פייבר הוא בהחלט כלי מעולה, אך מתאים יותר להפקות דלות תקציב. זה יכול להוות פתרון טוב לחברות סטארט אפ הזקוקות לסרטון שנועד לצורך גיוס כספים ממשקיעים או חברות הנזקקות לסרטוני הסברה של תהליכים פנים-ארגוניים. מי שבוחר להפיק את הסרטון בעצמו צריך לקחת בחשבון שאין מדובר בפרויקט ״שגר ושכח״, אלא דבר הדורש מעורבות גבוהה. החברות שמפיקות סרטים שיווקיים בהשקעה תקציבית גבוה יותר, בדרך כלל יבחרו לעבוד מול סטודיו מקצועי שמסוגל להביא תוצאות ברמה גבוהה הרבה יותר מתוך ההסתכלות על התמונה הגדולה והמטרות השיווקיות.

בהצלחה!

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
מוכנים להזיז עניינים?

תשאירו פרטים.
ניפגש, נדבר, נעשה סרט.

דרך מנחם בגין 150, תל אביב
03-5661911
studio@ankanimation.com

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »