כך תפיקו סרט תדמית בעלות נמוכה

רוצים להפיק סרט עבור העסק אבל אתם פועלים תחת מגבלות תקציב? זו לא סיבה לוותר, היום בהחלט ניתן להפיק מגוון סרטים בתקציב ממש נמוך זאת בזכות מיזמים כמו fiverr.com ונותני השירותים אחרים.
אתר פייבר למשל מספק פלטפורמה נוחה ויעילה לניהול פרויקטים מול ספקים שונים מתחומים מגוונים הקשורים לשיווק, הפקה ויצירה. העלות של כל שירות לא עולה על 100$.
אם החלטתם לנסות לנהל את הפרויקט בעצמכם תצטרכו להפוך למפיקים ולנצח על מספר שלבים הדורשים עבודה של צוות שלם, משימה לא פשוטה בכלל. עבור הפקה של סרטון אחד יש צורך לעבוד במקביל עם מספר ספקי שירותים שונים, שכל אחד מתמחה בתחום אחר.

אז אם כבר לבשתם את כובעו של המפיק, אנחנו פה כדי לעשות לכם חיים קצת יותר פשוטים ולכבוד זאת ריכזנו את השלבים להפקת סרטון תדמית לעסק:

1. כתיבת תסריט

בסרטון תדמית מבוסס קריינות, התסריט הוא למעשה הטקסט של הקריין. על אחריותכם להסביר לכותב התסריט את כל פרטי המוצר או השירות ולוודא שהוא מבין במה מדובר כך שיוכל להתאים את הטקסט לקהל היעד. עליו לדעת לתאר את המוצר בצורה שיווקיות ומושכת כך שהטקסט "ימכור" במסגרת מגבלת הזמן של אורך הסרטון. המבנה הקלאסי של התסריט הינו: הצגת בעיה, המוצר/שירות שלכם כפתרון, היתרונות והערך שהוא נותן לקהל היעד. מומלץ לייצר את המסגרת הבסיסית של התסריט, הכוללת את שלושת המרכיבים הללו ולהעביר אותה לכותב כחלק מהבריף.

2. כתיבת תיאור הויז׳ואל

בשלב זה נכתוב תיאור מילולי של המתרחש בסרטון מול הטקסט של הקריין. על התסריט להיות כתוב בצורת טבלה עם שתי עמודות. בעמודה אחת יהיה הטקסט שכתב התסריטאי, כאשר מול כל משפט או פיסקה של הקריינות יש לתאר במדויק מה יתרחש בפריים. השלב הזה נעשה על מנת להעביר בריף מדויק לאנימטור או העורך שיעבוד בשלב הבא על הסרטון. במידה ובחרתם בסרטון אנימציה חשוב להמחיש לאנימטור מה הדגשים לכל פריים בסרט. לכן, מומלץ לחפש אילוסטרציות של תוכן התסריט באימג' בנקים שונים כגון: istockphotos או shutterstock, או אפילו בgoogle images.

3.הקלטת הקריין

עבודה עם קריין מקצועי היא עסק יקר, אך תוכלו לחסוך אלפי שקלים אם רק תשמשו בשירות של פייבר. באתר ישנו מאגר גדול מאוד של קריינים בשפות שונות וברמה גבוהה – ממש בהתאם לצרכים שלכם. אם אתם פונים לשוק הישראלי יתכן שתסתפקו בעברית, אולם קיים גם ביקוש גדול לאנגלית, רוסית ושפות נוספות. בבחירת הקריין חישבו מה ישכנע יותר קהל היעד – קול גברי או נשי, קול מבוגר או צעיר וכו׳. לרוב הקריינים יש דוגמאות של הקלטות שלהם באתר, נצלו זאת על מנת להבין אם הנימה והאינטונציה של הקריין מתאימים לאווירה שתרצו לייצר בסרטון. בשלב הגדרת הפרויקט לקריין, חשוב לתאר את האינטונציה הרצויה כמו גם את מהירות ההקראה. האם תרצו קריינות קלילה ומשעשעת או רצינית ורשמית? נסו לאפיין מה ישרת את המטרות השיווקיות שלכם – והבהירו זאת לקריין.

4.הכנת הסטוריבורד

סטוריבורד הוא שלב מחייב בתהליך הפקת סרט. זהו שלב מקדים בו מציירים סדרה של פריימים, המייצגים את המתרחש בסרט. אלו למעשה אותם הפריימים שכבר תיארנו מילולית בשלב 2.  שלב זה מסייע לנו לראות את הסרט בצורה מוחשית לפני שאנו משקיעים את האנרגיה והכסף באנימציה או עריכה. בזכות הסטוריבורד אנו מקבלים החלטות על בימוי הסרטון. בפיבר תוכלו למצוא מגוון של יוצרים מוכשרים ומיומנים בהכנת הסטוריבורד.

5. אנימציה או ווידאו

סרטונים שיווקיים עושים שימוש רב באנימציה וגם פה תוכלו לפנות לאתר פיבר שמציע מגוון רחב של אנימטורים. החיסרון הוא, שלכל יוצר תחום התמחות צר מאוד. ישנם יוצרים המתמחים באנימציית וויטבורד (סגנון היד המציירת), יש העושים סגנון מאוייר אינפוגרפי וחלקם עושים רק לוגו אנימטיבי.
מכיוון שאתם המפיקים של הסרט, עליכם להחליט על הסגנון המתאים. במידה והחלטתם שווידאו הוא המתאים היותר – תוכלו לרכוש מס' של Video Footages מאתרים כמו pond5 או shutterstock, לסדר אותם בסדר הנכון בשלב של בניית הסטוריבורד ואז להעביר אותם לעורך של פייבר. זה יבנה את הסרטון הסופי אל מול הטקסט של הקריין שהקלטתם. מיוצר אחר תוכלו להזמין אנימציה של לוגו אנימטיבי שתשמש כפתיח לסרט תדמית שלכם. במקרה הזה, העורך הוא איש המקצוע שיחבר את כל הסרטון יחד ולכן עליו לקבל את כל החומרים שיצרתם לצורך זה. במידה וכל הסרטון נבנה באנימציה – האנימטור בו תבחרו הוא זה שיספק את התוצר הסופי.

6. מוזיקה ואפקטים

מוזיקת רקע ואפקטים קוליים ישדרגו מאוד כל סרטון, במיוחד אם מדובר בסרטוני האנימציה. באתר תוכלו למצוא מגוון יוצרים המספקים מוזיקה ואפקטים בכל פורמט דיגיטלי שתבחרו בו. יתכן שתרצו במוזיקה מקורית שתולחן על ידי מוזיקאי מפייבר, אך לעתים ניתן להסתפק ברכישת מוזיקה מוכנה כמו באתר audiojungle.net. עבור סרט לתערוכה, בדרך כלל מומלץ לא להשתמש במוזיקה בכלל.

7. קידום הסרט ברשתות החברתיות

הסרטון לקמפיין כבר מוכן, אבל עדיין אף אחד לא צפה בו. הסרטונים שמשמשים לצורך קידום ברשת, חייבים להיות מקודמים על מנת להפוך לויראליים, לצבור צפיות ולהפיץ את המסר. בפייבר תמצאו גם מגוון אנשים המתמחים בקידום באינטרנט וברשתות החברתיות. בשלב זה חשוב מאוד להתמקד ולהגדיר את קהל היעד שלכם מכל ההיבטים האפשריים.

לסיכום, סרט וידאו מוצלח הוא כלי מעולה להעברת המסר השיווקי של העסק שלכם; ניתן לשלב אותו באתר האינטרנט, להציג בפרזנטציות מול לקוחות וכמובן לשתפו ברשתות החברתיות. מסיבה זו בוודאי שלא תרצו לזלזל בהפקת סרט שכזה. ניתן בהחלט להשתמש באתר פיבר על מנת להוזיל עלויות בהפקת סרטי תדמית או סרטים בכלל. למרות המוגבלויות של האתר, פועלים בו אנשים כישרוניים שמציעים את שירותיהם במחירים אטרקטיביים. אף על פי כן, אין מדובר בתחליף לעבודה עם סטודיו מקצועי לאנימציה ווידאו. הפקת סרט שיווקי היא תהליך מורכב הדרוש עבודה של צוות המשלב ידע בתחומים שונים ויודע לעבוד בשילוב ידיים על מנת להשיג תוצאות אופטימליות.

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
מוכנים להזיז עניינים?

תשאירו פרטים.
ניפגש, נדבר, נעשה סרט.

דרך מנחם בגין 150, תל אביב
03-5661911
studio@ankanimation.com

קראו עוד
בלוג סטודיו אנקה

הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

  התשוקה ללמוד ולגלות דברים חדשים משותפת לכלל האנושות. הסקרנות מוטבעת בנו ומובילה אותנו יום-יום לגילויים חדשים ולמידע שימושי. והיום, כאשר האינטרנט פורס לרגלינו מגוון

המשך קריאה »
דילוג לתוכן